Burgerschap binnen Leskracht Wereldoriëntatie

Burgerschap voelt soms als iets dat er óók nog bij komt. In dit digitale verdiepingsuurtje laten we zien dat dit binnen Leskracht Wereldoriëntatie juist anders werkt: burgerschap ís al verweven in de thema’s. Het gaat erom dat je leert zien waar de burgerschapsdoelen aan bod komen, hoe je ze bewuster en explicieter maakt en hoe je ze benut binnen de betekenisvolle context van je thematisch onderwijs.

We nemen je mee in de burgerschapsdoelen en laten zien hoe deze terugkomen in de Leskracht-thema’s, bijvoorbeeld in gesprekken over diversiteit, democratische waarden, maatschappelijke vraagstukken, samenwerken, gedragsverwachtingen en betrokkenheid bij de eigen omgeving. Daarbij krijg je praktische tips voor de uitvoering binnen het Leskrachtthema dat op dat moment centraal staat.

Na dit verdiepingsuurtje kijk je met een scherpere blik naar je eigen themaonderwijs. Je ziet beter hoe burgerschap samenhangt met kennisrijk onderwijs, taal, gesprekken, werkvormen en leerlingproducten, en hoe je dit op een natuurlijke manier zichtbaar maakt in je lessen en in de borging binnen de school.

Kosten
Voor scholen die zijn aangesloten bij de Leskracht Academie of een licentie voor Leskracht Wereldoriëntatie hebben, is deelname aan alle trainingen en verdiepingsuurtjes gratis. Voor scholen zonder licentie kost deelname aan een verdiepingssessie € 25 per deelnemer.

Ik help je graag verder om burgerschap binnen Leskracht Wereldoriëntatie bewuster te herkennen, benutten en borgen –  Rebecca

De bijeenkomst vindt plaats via Google Meet van 15.30 tot 16.30 uur. Twee dagen van tevoren ontvang je een mail met informatie en de deelnamelink.
Naam
Overeenkomst